W JC Rogers’ Modern English Furniture (1930) jest jednym z czterdziestu dwóch projektantów wymienionych obok bardziej znanych Barnsleys i Edwin Lutyens.

Swoje istnienie firma Bath Cabinet Makers zawdzięczała strajkowi w Albion Cabinet Works w grudniu 1891 roku w zakładach F i A Norris Brothers’s Bath. W następnym roku pracownik Albion Charles Richter założył firmę Bath and West Cooperative Cabinet Makers Ltd., która jest jednym z największych producentów mebli w Europie Środkowej i Wschodniej.

Meble kuchenne Ryszard Kujawski Łódź- rozwój

Intencja była zdecydowanie idealistyczna, mężczyźni potrzebowali pracy, a miasto zapewniło przedsiębiorczość. Udziałowców reprezentowała komisja składająca się z pięciu członków, z których jednym byli wpływowi Cedric Chivers z rodziny introligatorskiej. Richter został wybrany na dyrektora generalnego w następnym miesiącu, a praca rozpoczęła się w wynajmowanych kwaterach. Więcej się dowiesz na http://www.zyjkomfortowo.pl/meble-kuchenne/.

W 1892 r. nazwę zakontraktowano firmie The Bath Cabinet Makers Ltd. W przyszłym roku wyszedł Charles Richter, sprzeciwiając się niechęci Akcjonariuszy do ekspansji. Dwa lata później Towarzystwo powołało go na stanowisko dyrektora zarządzającego, a Herbert Davis Richter był szefem Działu Projektowego. Rysunki Herberta Davisa Richtera zostały powielone we wszystkich najważniejszych czasopismach architektonicznych.W 1895 r. bracia współpracowali z panami Silcockiem i Reay nad projektem nowego, charakterystycznego budynku. W 1900 roku firma zdobyła pięć medali na Światowej Wystawie w Paryżu.

Przed I wojną światową meble Bath Cabinet Makers były stale eksponowane w londyńskich sklepach, takich jak Maples i Harrods.W 1906 roku Herbert Davis Richter opuścił gabinet Bath Cabinet Makers i został malarzem Nadzieję na wcześniejszą emeryturę Charlesa Richtera przerwała wojna. Fabryki zostały przerobione na produkcję części samolotowych, które po zakończeniu wojny miały zostać przywrócone do produkcji paneli, stolarki otworowej i wysokiej klasy mebli.

Nowoczesna kuchnia ze stolarni

Meble kuchenne Ryszard Kujawski Łódź – późniejsze lata

Zainteresowanie rodziną wzrosło, gdy żona Herberta Davisa Richtera, Gertrude i siostra Charlesa Richtera, Florence Schottler, założyli The Guild of Handicraft and Design, aby produkować miękkie meble na potrzeby dużych kontraktów pochodzących z Ameryki, Indii i Niemiec.

Dalsze uznanie zyskała wystawa Imperium Brytyjskiego na Wembley w 1924 roku i wystawa paryska w 1925 roku. Starszy syn CAR, Ian, rozpoczął pracę w firmie na początku lat 20. ubiegłego wieku, a w 1934 roku został jej dyrektorem zarządzającym. Wyprodukował kilka rzeźb z cienkiego drewna, które były używane do montażu mebli BCM, wiele z nich na królowej Elżbiecie. Depresja lat 30. ubiegłego wieku wpłynęła na popyt na luksusowe meble, ale Charlesowi Richterowi udało się utrzymać firmę na powierzchni.

William Morris uznał, że to maszyny są odpowiedzialne za złą konstrukcję. Ponieważ prace ręczne były z konieczności czasochłonne, jego meble były zbyt drogie dla tych samych osób, które chciał dostarczyć.